ČESTO POSTAVLJANA PITANJA
Dali smo sve od sebe da informiramo sve naše klijente i potencijalne klijente najbolje što možemo. Ako i dalje imate pitanja, ne ustručavajte se pitati. Vaše zadovoljstvo je naš prioritet, a mi smo tu da riješimo sve vaše računovodstvene probleme. U nastavku pročitajte neka često postavljana pitanja i kontaktirajte nas da vidite kako vam možemo pomoći.

KOLIKE SU VAŠE NAKNADE ZA USLUGE?
Cijena knjigovodstvenih usluga ovisi o nekoliko faktora: vašoj djelatnosti, veličini poslovanja, koja ste vrsta poreznog obveznika, broju zaposlenih, jeste li u sustavu PDV-a, broju dokumenata, jeste li inozemna pravna osoba, te o ostalim dodatnim uslugama po vašoj želji. Konačne cijene knjigovodstvenih usluga određuju se na temelju konkretnih poslovnih zahtjeva i formiraju se nakon dogovora.
Napomena:
U cijenu knjigovodstvenih usluga nisu uračunati naši poslovni savjeti i konzultacije sa aspekta ugovorenog posla.

KOJE SU RAZLIKE IZMEĐU RAČUNOVOĐE I KNJIGOVODSTVA?
Što se tiče opsega tih dvaju procesa, računovodstvo se bavi izradom financijskih izvješća i analizom vrijednosti tvrtke, dok se knjigovodstvo bavi samo evidentiranjem svakodnevnih transakcija. Knjigovodstvo je samo dio računovodstva, što stvara osnovu za računovodstvo. Računovodstvo koristi financijske podatke koje je sastavio knjigovođa ili vlasnik firme i stvara financijske modele pomoću tih podataka.

KOLIKO DUGO TREBA ČUVATI SVOJU POSLOVNU DOKUMENTACIJU?
Skladištenje i arhiviranje poslovne i računovodstvene dokumentacije obveza je svakog poreznog obveznika.
Osnovni zakoni i pravilnici koji definiraju koliko dugo i koju dokumentaciju je potrebno čuvati su:
-
Zakon o računovodstvu,
-
Opći porezni zakon,
-
Pravilnik o računovodstvu.
Prema Općem poreznom zakonu, evidencije i isprave o dnevnom gotovinskom prometu, poslovne knjige i knjigovodstvene isprave te druge evidencije čuvaju se deset godina od početka tijeka zastare, ako posebnim propisom nisu propisani dulji rokovi.
Najmanje 11 godina moraju se čuvati isprave na temelju kojih su podatci uneseni u dnevnik, glavnu knjigu i pomoćne knjige, dnevnik i glavna knjiga te pomoćne knjige, porezne evidencije i obračuni. Rok od jedanaest godina počinje teći posljednjega dana poslovne godine u kojoj su podaci iz isprava uneseni u poslovne knjige.